Little Quilts of Love

Beste Quiltsters,

Niet iedere aanstaande moeder bevalt van een gezonde baby, hoewel we dat in deze tijd van medische hoogstandjes wel verwachten!  Soms is het kindje al in de baarmoeder gestorven, soms tijdens of na de geboorte of wordt de zwangerschap om medische redenen afgebroken.  Voor de ouders is dat natuurlijk altijd een zeer emotionele gebeurtenis.

Gedurende een midweek van de BQV in Blankenberge vertelde Trees Lecluyse over de Little Quilts of Love, een initiatief dat ontstaan is in Australië, veel succes kent in Nederland en ook in ons land volop begint te groeien.

Het quiltje, gratis en anoniem gegeven, is bedoeld als teken van medeleven in die zeer droevige periode.

De quiltjes zijn tussen 40 cm x 40 cm en 60 cm x 60 cm groot. De top is een eenvoudig patroon of paneeltje in een lief babystofje. De achterkant is een zachte flanel of fleece, een tussenvulling is niet nodig en het geheel wordt eenvoudig gequilt of geknoopt, zodat het soepel blijft en een gevoel van warme geborgenheid geeft.

We werken reeds met verschillende ziekenhuizen en overal worden de quiltjes zeer enthousiast onthaald door de voltallige medische staf.  Dat dit zoveel troost geeft en met veel dankbaarheid wordt ontvangen, geeft ons de energie om met dit project door te gaan!

Wij doen daarom dan ook een beroep op jullie warme hart.  Willen jullie meewerken aan dit project en ook een quiltje schenken?

Neem dan contact op met een van de onderstaande contactpersonen.

Provincie West Vlaanderen

Trees Lecluyse 056/35.66.03,  treesl@decaluwe.eu
Andrea Coopman (regio Brugge) 050/67.36.54,  andreacoopman@hotmail.com
Lieve Arnouts (regio Ieper) 057/44.60.29, lieve.arnouts@skynet.be

Provincie Oost Vlaanderen

Danielle Carlier 09/228.08.45, danielle.carlier@skynet.be
De Leeuw Chris 053/83.40.78,  c.de.leeuw@skynet.be
http://www.littlequiltsoflove.be
Brigitte Mattens 09/355.61.49  littlequilts.ovl@gmail.com
http://home.scarlet.be/lqol-ovl/

Provincie Limburg

Lia Flemings 011/802776,  lia.flemings@skynet.be
Tandy Mallet 011/ 541842,  mallet.tandy@skynet.be

Provincie Vlaams Brabant

Josiane Van Craenenbroeck, 02 657 40 99, vcjosiane@hotmail.com
Rita Bos, 02 759 93 79,  ritabos@telenet.be

Provincie Antwerpen

Thérèse Keppens (regio Herentals) 014/21.36.10,  gerard.keppens@telenet.be
http://www.bloggen.be/antwerpenquilt

Provincie Luik

Anne-Marie Pesser 019/58.82.56
Anne-Marie Rigo Tombal 019/67.70.05,  rigo.tombal@skynet.be

Provincie Henegouwen

Jacqueline Gillet 067/87 97 35,  jgillet@voo.be